Ing. Marek Hanuš - majitel firmy
Rekreační středisko je Vám k službám

       

1. Co Tě přivedlo k práci v dětské rekreaci?

Jsem jedináček a už od mala mi to bylo líto. Vždycky jsem si přál mladšího sourozence a měl jsem tendenci se o někoho starat. Na což je práce s dětmi ideální:). A pokud se budeme bavit přímo o založení ag. HAUL, tak k tomu mě paradoxně přivedly programově výborné a vychytané tábory, kterých jsem se účastnil, ale s jejichž některými prvky jsem nesouhlasil. V obecné rovině to byly věci především v oblasti slušného chování, konzumace alkoholu a dalších věcí, které k dětem podle mého názoru nepatří. Jinými slovy, nikdy jsem nesnil vyloženě o své vlastní firmě, chtěl jsem "jen pracovat s dětmi", ale trošku jinak, než jsem viděl kolem sebe, a tak to vlastně nakonec nešlo jinak než "ve svém vlastním". 

2. Co pro Tebe znamená agentura HAUL

Velkou část mého života, protože se vlastně této práci (i když počítáno ještě před vznikem agentury) věnuji již od mých 15 let a to se prostě nedá jen tak přejít nebo zapomenout. Znamená pro mě zkrátka HODNĚ. Vnímám jméno firmy možná více než své vlastní. 

3.  Jakou roli v rámci agentury zastáváš ty sám?

Dá se to bohužel jen těžko popsat, neboť jsem tak trošku workoholikem a krom toho si rád na většinu věcí alespoň dohlížím.
Na druhou stranu, řadu svých pracovních činností ani nepovažuji za práci, ale spíše za zábavu, takže vlastně celé dny pojím příjemné s užitečným. Mimo jiné se také samozřejmě snažím být oporou pro klíčové lidi, které ve firmě máme, aby se na mě mohli kdykoliv obrátit. Nemá asi smysl, abych zde vypisoval co vše ve firmě dělám, protože asi krom papírování, se více či méně podílím na všem. 
 
4. To zní jako pořádný zápřah. Kde čerpáš energii?
 
Moc rád sportuji, to mě hodně dobíjí, rád si něco přečtu, především literaturu faktu. Dobíjí mě hlavně tedy pocitově:) také nejrůznější hudba. Zajímám se o dění doma i ve světě a baví mě si ukládat spousty informací do hlavy. Je pravda, že v době Googlu se mě řada lidí ptá, na co? Ale možná mě zrovna toto alespoň trochu při mé zaneprázdněnosti osobnostně rozvíjí a dodává energii, kterou občas tolik potřebuji. 
 
5. Kde se Tvá agentura nachází nyní?

Nachází se v bodě, kdy, jak věříme, má jednu velkou výhodu. Nemá zapotřebí někomu něco dokazovat. Jsme na trhu 26 let. Věnujeme se téměř výhradně stále práci pro děti, mládež, občas i dospělé v oblasti jejich rozvoje a volnočasových aktivit. Za tu dobu s námi strávili čas stovky tisíc klientů, a tak věříme, že je na čase se ustálit, už se tolik nerozpínat a naopak začít budovat,  s novou krví podporovanou našimi letitými zkušenostmi, ještě vyšší kvalitu a propracovanost našich akcí v našem vlastním zázemí. Tím, že máme po republice několik areálů, máme možnost si akce přizpůsobit dle svých představ a to je jistě výhoda. 

6. Jaké máš další plány s agenturou?

Jak bylo výše řečeno - ustálit se, zastavit nebo minimálně utlumit kvantitativní rozvoj, možná i o něco zredukovat velikost našich akcí a zaměřit se ještě více na kvalitu toho, co nabízíme. Jsme však relativně malá agentura pořádající velké akce na různých místech naší republiky, pracující během sezóny se stovkami lidí v týmu, takže bez nových, kvalitních lidí, kteří budou sdílet naše vize a přicházet s novými nápady, postřehy a energií to nepůjde...

7. Co čekáš od lidí, kterým dáváš svou důvěru?

Chuť na sobě pracovat, rozvíjet se, mít týmového ducha, loajalitu vůči firmě jako takové a v neposlední řadě bych byl rád, kdyby neviděli v naší práci jen to, co dnes vidí většina společnosti - peníze, vlastní prospěch a starání se o sebe. Ne, že by koruny nebyly pro člověka důležité, to jistě v řadě situací jsou, ale v životě jsou dle mého i další hodnoty, které zrovna při naší práci vystupují na povrch více než kde jinde a pokud je naši lidé uvidí, věřím, že najdou v činnosti u nás značné zalíbení a finance budou brát jako příjemný bonus, který je může ještě navíc motivovat. 

8. Jaké mají mít zkušenosti uchazeči, kteří v HAULu chtějí pracovat?

Pokud budou povahově a zodpovědnostně naladěni stejně jako my, nemusí mít zkušenosti žádné... samozřejmě jakákoliv základní průprava se hodí - péče o sourozence, vedení kroužků pro děti, práce v DDM nebo sportovních klubech apod. Vždy jsme rádi za lidi, kteří mají týmového ducha, rádi pomáhají okolí, jsou tvořiví apod.
 
Pokud jde o technický úsek v areálech, tak tam požadujeme zodpovědnost, spolehlivost, pracovitost a schopnosti tzv. Ferdy Mravence, který bude rád, že u nás dostane možnost mít něco, co mu bude říkat pane. Člověk by řekl, že jsou to automatické věci, ale v dnešní době ani tak ne... za dobu naší činnosti se u nás už vystřídala spousta lidí a zdaleka ne vždy narážíme na povahové rysy, které bychom potřebovali.  
 
9.  Jak si vysvětluješ, že v době nejnižší nezaměstnanosti nemáš problém vhodné lidi najít?
 
Já bohužel netvrdím, že nemám problém najít vhodné lidi...někdy je to těžké, protože, jak už bylo řečeno výše, jsme sice malá firma, ale pořádáme velké akce... Takže i když rozhodně základ dobrých lidí máme, neříkám, že mi nikdy nikde nikdo nechybí. Je třeba si však uvědomit, že máme po republice několik areálů, v každém probíhají akce cca od dubna do října, a tak v době sezóny, kdy souběžně běží v několika areálech školy v přírodě, tábory a další pobyty, potřebujeme poměrně značné množství lidí. 

Snažím se ale ty schopné, u kterých vím, že je na ně spolehnutí, rozdělit tak, aby noví členové týmu, ať už brigádníci na léto nebo stálí pracovníci na delší dobu, měli vždy vedle sebe někoho, s kým se mohou poradit...a jsme opět u týmového ducha a dobrého pocitu z vykonané práce. Ve dvou (u nás spíše tak v deseti :o)) se to lépe táhne a to se snažím vysvětlit i svému personálu. Proto si s naprostou většinou osobně ještě před náborem promluvím, popíšu jim jak to u nás chodí a věřím, že mezi zájemci, kteří se k nám hlásí, najdu další "ty pravé".  Je to ale tak trochu nekonečný boj. 

10.Co bys závěrem vzkázal uchazečům o práci v agentuře HAUL? 

Pokud chcete trávit čas smysluplně, mít ze své práce radost a stát se tak trošku členem naší, sice velké, ale přesto přátelské "rodiny", ozvěte se nám. Ne nadarmo se říká, že zkusit se má všechno :o). 

A teď trošku podpultová odpověď : o). Nevím, zda bych Vám to měl říkat, ale pokud se rozhodnete přidat se k nám právě teď, přicházíte ve správnou chvíli. Časy, kdy jsme si doslova každé táborové dítě museli horko těžko "vyhrabat ze země" a do každé školy jít pětkrát osobně, aby si vůbec někdo naši nabídku přečetl a rozhodl se k nám vyjet, jsou zaplať Pán Bůh dávno pryč... doufejme, že nenávratně. Nyní se k nám jak táborové děti, tak školy na školy v přírodě a další subjekty doslova hrnou, a tak už je teď jen na nás, potažmo i na Vás, abychom je nezklamali a udělali vše proto, aby od nás odjížděly maximálně spokojeny.

 

      

V této chvíli máme z nařízení Vlády ČR omezený provoz a využíváme čas k zvelebování areálů.
Přijímáme ale rezervace na jaro, léto i podzim 2021. 
Nebojte se zamluvit své místo, na všem se domluvíme.

Děkujeme za přízeň i v této době a těšíme se na Vás!

 

Jak to vidíte s pořádáním vašich akcí v roce 2021?
38,5 %
33,3 %
28,2 %

Květen (10,0 %)
Červen (20,0 %)
Červenec (70,0 %)
Srpen (95,0 %)
Září (10,0 %)